Rusultat Rookie Rumble 2018

Tävlingsnamn: Rookie Rumble 2018
Typ: KL-turnering, JK-turnering, LK/K1-matcher
Datum: 2018-03-17
Arrangör: Göteborgs Kickboxningsklubb
Ort: Göteborg
Kilosklass/Disiplin: Placering: Namn: Klubb:
NYBÖRJARTURNERING
-37 JK 1 Lukas Frost West Coast Kickboxning Kampsportsförening
2 Klara Noren Kungsbacka Fight Team IF
3 Emy Eriksson Kungsbacka Fight Team IF
4 Isabella Hygrell Kungsbacka Fight Team IF
-45 JK 1 Matheus Jönsson Fight Club Ängelholm
2 Antonia Franzen West Coast Kickboxning Kampsportsförening
3 Måns Erlandsson Kungsbacka Fight Team IF
-49 JK 1 Nemo Rojas West Coast Kickboxning Kampsportsförening
2 Felicia Stille Föreningen Kalvhagens Box Center
3 Tekla Daleke Föreningen Kalvhagens Box Center
4 William Larsson Kungsbacka Fight Team IF
-61 JK 1 Omar Nehad Chin-Gu Full Contact
2 Nora Lahmer Föreningen Kalvhagens Box Center
3 Cecilia Myrén Föreningen Kalvhagens Box Center
-65 JK 1 Loke Wennersten B West Coast Kickboxning Kampsportsförening
2 Dabin Ahmad Chin-Gu Full Contact
-69 JK 1 Karl Skogsberg Göteborgs Kickboxningsklubb
2 Loke Wennersten West Coast Kickboxning Kampsportsförening
-53 JK 1 Vincent Erdin Föreningen Kalvhagens Box Center
2 Sigrid Bergsten West Coast Kickboxning Kampsportsförening
3 Maja Lygner Kungsbacka Fight Team IF
4 Hamza Emin Öscan Henriksen Chin-Gu Full Contact
+70 1 Ylva Svensson Fighter Kickboxningsförening (GBG)
2 Sofia Grönlund Fighter Kickboxningsförening (GBG)
3 Agnes Lime Fighting Spirit Kickboxningsklubb
4 Milo Eriksson Göteborgs Kickboxningsklubb
-55 KL 1 Anette Persson Skurups Kick & Boxningsklubb
2 Erlina Deshaj West Coast Kickboxning Kampsportsförening
3 Amanda Palm Lindahl Föreningen Kalvhagens Box Center
4 Mimmi Lindell Fight Club Ängelholm
5 Martina Lejon Fighter Kickboxningsförening (GBG)
5 Lisa Atterskog Fighting Spirit Kickboxningsklubb
-60 KL 1 Caroline Norbäck Fighting Spirit Kickboxningsklubb
2 Pauliina Damdimopoulou Föreningen Kalvhagens Box Center
3 Nina Fredriksson Skurups Kick & Boxningsklubb
4 Johanna Thoriksson Fight Club Ängelholm
5 Laura Kostic Fighter Kickboxningsförening (GBG)
5 Paula Stenung Fighter Kickboxningsförening (GBG)
-65 KL 1 April Gaerlan Landskrona Kickboxningsförening
2 Fia Pettersson Malmö Boxing Academy BK
3 Moa Ravn Grästorp Kampsportsförening
4 Jennie Sjöberg Göteborgs Kickboxningsklubb
5 Sara Eriksson Föreningen Kalvhagens Box Center
-70 KL 1 Amanda Gergess Jönköpings Kick & Boxningsklubb
2 Anna Van Horik Kungsbacka Fight Team IF
3 Mathilda Pedersen West Coast Kickboxning Kampsportsförening
4 Michelle Lundberg Fight Club Ängelholm
-57 KL 1 Mustafa Karimi Föreningen Kalvhagens Box Center
2 Mohsen Khawari Grästorp Kampsportsförening
Disq Ludwig Gråberg West Coast Kickboxning Kampsportsförening
-63 KL 1 Cristoffer Hidalgo Föreningen Kalvhagens Box Center
2 Natthaphong Phengjantha Fight Club Ängelholm
3 Mustafa Moradi Jönköpings Kick & Boxningsklubb
5 Niklas Nordgren Ironman Herrljunga
5 Lucas Olsson Kali Sikaran Göteborg IF
5 Danyar Namuq Malmö Boxing Academy BK
Disq Abbasi Allah Gakhsh Skurups Kick & Boxningsklubb
-69 KL 1 Jacob Lindström Fight Club Ängelholm
2 Cesar Martinez Fighting Spirit Kickboxningsklubb
3 Habibullah Aziz Furulunds Kickboxnings Klubb
5 Kevin Domeniko Kostic Fighter Kickboxningsförening (GBG)
5 Muhammad Nabil Fighter Kickboxningsförening (GBG)
5 Ali Nissi Föreningen Kalvhagens Box Center
5 Ivan-Philippe Gbehi Ironman Herrljunga
5 David Lönn West Coast Kickboxning Kampsportsförening
5 Zacharias Zahir West Coast Kickboxning Kampsportsförening
Disq Khaled Safi Landskrona Kickboxningsförening
-74 KL 1 Sebastian Borg Kungsbacka Fight Team IF
2 John Skantze Ironman Kickboxningsklubb Majorna
3 Hannes Svensson Ironman Herrljunga
4 Lukas Strandvik Kungsbacka Fight Team IF
5 Adam Björkquist Fighter Kickboxningsförening (GBG)
5 Jimmy Sand Fighter Kickboxningsförening (GBG)
5 Adam Hansson Ironman Kickboxningsklubb Majorna
5 Christian Andersson Kungsbacka Fight Team IF
5 Filip Eriksson Trelleborgs Budokai IF
-79 KL 1 Andreas Nilsson Furulunds Kickboxnings Klubb
2 Adam Fyr GAK Enighet
3 Simon Larsen Furulunds Kickboxnings Klubb
4 Håkan Gunnarsson Föreningen Kalvhagens Box Center
5 Anders Appelqvist Fighter Kickboxningsförening (GBG)
-84 KL 1 Kenneth Jönsson West Coast Kickboxning Kampsportsförening
2 Hampus Melvold Jönköpings Kick & Boxningsklubb
3 Daniel Bjurström Kungsbacka Fight Team IF
4 Karl Hygrell Kungsbacka Fight Team IF
5 Pontus Kavsjö Fighter Kickboxningsförening (GBG)
5 Taschkin Arslan GAK Enighet
-89 KL 1 John Olsson Ironman Kickboxningsklubb Majorna
2 Viktor Eltvik Föreningen Kalvhagens Box Center
-94 KL 1 Jacob Merler Göteborgs Kickboxningsklubb
2 Joakim Norberg West Coast Kickboxning Kampsportsförening
3 Peter Wallin Masthuggets Kampsportsklubb
+94 KL 1 Oliver Frost Kungsbacka Fight Team IF
2 Peter Rietveld Fight Club Ängelholm
SUPERFIGHT
-45 JK SuperFight 1 Oskar Holmberg West Coast Kickboxning Kampsportsförening
2 Edit Bergsten West Coast Kickboxning Kampsportsförening
+70 KL SuperFight 1 Joanna Camacho Göteborgs Kickboxningsklubb
2 Helena Hallengren Kungsbacka Fight Team IF
+70 KL SuperFight 1 Leila Paavilainen Kungsbacka Fight Team IF
2 Joanna Camacho B Göteborgs Kickboxningsklubb
-55 KL SuperFight 1 Anna-Maria Arvidsson Göteborgs Kickboxningsklubb
2 Sabina Li Fight Club Ängelholm
-69 KL SuperFight 1 Moslim Mohammadi Landskrona Kickboxningsförening
2 Daniyal Hasain Göteborgs Kickboxningsklubb
3 Ahmad Karemi Göteborgs Kickboxningsklubb
+94 KL SuperFight 1 Mikael Khemiri Fight Club Ängelholm (3-0)
2 Roger Eriksson Masthuggets Kampsportsklubb
-63,5 K1 SuperFight 1 Paul Lindén Skurups Kick & Boxningsklubb (2-1)
2 Sebastian Rodriguez Fight Club Ängelholm
-67 LK SuperFight 1 Dennis Hidalgo Föreningen Kalvhagens Box Center (3-0)
2 Hugo Wendel Fight Club Ängelholm
-81 LK SuperFight 1 Anton Wall Fight Club Ängelholm (3-0)
2 Mikkel Graack Chin-Gu Full Contact
-91 LK SuperFight 1 Simon Eckerlo Fight Club Ängelholm (AB R3)
2 Sami Sellam Skurups Kick & Boxningsklubb