Svenska Mästerskapen 2022

Tävlingsnamn: Svenska Mästerskapen 2022
Typ: KL, LK & K1-turnering
Datum: 2022-05-07
Arrangör: Ironman Kickboxningsklubb Majorna & Bulldog Training Center IF
Ort: Göteborg

Kilosklass/Disiplin: Placering:

Namn: Klubb:
-55 KL
1 Paula Stenung Fighter Centre IF  
2 Annette Persson Skurups Kick- och Boxningsklubb      

  -60 KL
1 Daniella Eshagi Göteborg Muay Thai IF  
2 Moa Martinsson Fight Club Ängelholm  
3 Edith Gilbert Göteborgs Kickboxningsklubb  
4 Emma Gustafsson Fight Club Ängelholm  
5 Melina Lauren Kalvhagen Stockholm IF      

  -70 KL
1 Annika Berglund Skurups Kick- och Boxningsklubb  
2 Emma Ankargren Furulunds Kickboxnings Klubb  
3 Julia Timberg Silfverling Lerums Kickboxningsklubb  
4 Leia Axell West Coast Kickboxing Kampsportsförening  
5 Ninni Zenab Furulunds Kickboxnings Klubb  
5 Sofia Skoglösa Kalvhagen Stockholm IF  
     
+70 KL
1 Linnea Ekman GAK Enighet  
2 Anna Johansson Fighter Centre IF  
3 Sofia Johansson Ironman Kickboxningsklubb Majorna  
4 Julia Oom Ironman Kickboxningsklubb Majorna  
5 Matilda Pedersen West Coast Kickboxing Kampsportsförening      

  -63 KL
1 Vilgot Andersson Fight Club Ängelholm  
2 Melker Zander Fight Club Ängelholm  
3 Jesper Ljung Fighter Centre IF  
4 Albin Carneby Thumb West Coast Kickboxing Kampsportsförening      

  -69 KL
1 Abdiel Petros Masthuggets kampsportsklubb  
2 Joakim Björkman West Coast Kickboxing Kampsportsförening  
3 Anton Kronlöf West Coast Kickboxing Kampsportsförening        

-74 KL
1 Ludwig Sikström Svensson Skurups Kick- och Boxningsklubb  
2 Ahmad Almustafa  United Fighters IF  
3 Shahin Farrokhi Masthuggets kampsportsklubb  
4 Hugo Ackerhus Jönköpings kickboxningsklubb  
5 Tim Öhman Ironman Sportklubb Herrljunga        

-79 KL
1 Sammy Voss Skurups Kick- och Boxningsklubb  
2 Magnus Leander Kalvhagen Stockholm IF  
3 Brandon Saario Ironman Kickboxningsklubb Majorna  
4 Omar Alhasan Ironman Kickboxningsklubb Majorna  
5 Isaac Nilsson Skurups Kick- och Boxningsklubb        

-84 KL
1 Arian Berisha Garuda Muay Thai Förening  
2 Malusi Sjögren Fighter Centre IF  
3 Hampus Melvold Jönköpings kickboxningsklubb  
4 Sebastian Lindhardt Ironman Kickboxningsklubb Majorna  
     
-89 KL
1 Pontus Thor Jönköpings kickboxningsklubb  
2 Peter Wallin Masthuggets kampsportsklubb        

-94 KL
1 Marcus Johansson Agn Kraftsportklubb  
2 Lee Armano Skurups Kick- och Boxningsklubb  
3 Roger Eriksson Masthuggets kampsportsklubb  
4 Peter Magnusson West Coast Kickboxing Kampsportsförening  
5 Johan Altenstam Jönköpings kickboxningsklubb      

  +94 KL
1 Josef Gunnarsson Masthuggets kampsportsklubb  
2 Max Helgesson Föreningen KFUM och KFUM i Ystad  
3 Noel Magnusson West Coast Kickboxing Kampsportsförening  
4 Jon Törnwall Masthuggets kampsportsklubb  
5 Björn Rudman West Coast Kickboxing Kampsportsförening  
5 Kim Pålsson Jönköpings kickboxningsklubb  
5 Joshua George Jönköpings kickboxningsklubb        

-52 LK
1 Cathrine Téczely Göteborg Muay Thai IF  
2 Elin Wildock Ironman Kickboxningsklubb Majorna        

-56 K1
1 Livia Nygaard Skurups Kick- och Boxningsklubb  
2 Sofia Sjöström Bedziri Masters Gym Kick- Och Thaiboxning IF  
3 Evelina Wikner Fighter Centre IF  
4 Linnea Eriksson Masthuggets kampsportsklubb  
5 Alline Torquato Stockholms Kickboxningsklubb  
5 Michaela Lundholm Klubb Sweden Top Team        

-60 LK
1 Cornelia Strandberg Bulldog Training center IF  
2 Rebecca Jansson Stockholms Kickboxningsklubb        

-60 K1
1 Lina Saad Klubb Sweden Top Team  
2 Gabriella Backe Stockholms Kickboxningsklubb  
3 Miia Niskanen Masthuggets kampsportsklubb      

  -65 K1
1 Alexandra Andersröd Göteborg Muay Thai IF  
2 Julia Cassel Masters Gym Kick- Och Thaiboxning IF  
3 Malin Gustafsson Fighter Centre IF    

    -57 K1
1 Nattaphong Vijitkhajee Fight Club Ängelholm  
2 Sebastian Jacobson Stockholms Kickboxningsklubb  
3 Paolo Acebo Idrottsföreningen Vasa Pretorian
       
-60 K1
1 Sebastian Rodriguez Fight Club Ängelholm  
2 Baran Özgenc Fightzone IF  
3 Axel Ohlander ATF GYM IF  
4 Jonathan Gonzales Idrottsföreningen Vasa Pretorian  
5 Samale Yousef MACC-Martial Arts Combat Club      

  -63,5 K1
1 Freddy Gonzalez Castro Idrottsföreningen Vasa Pretorian  
2 Alexander Åström Stockholms Kickboxningsklubb  
3 Sten Munsi Lekie Masters Gym Kick- Och Thaiboxning IF  
4 Sipan Revend Klubb Sweden Top Team  
5 Arvid Ohlander ATF GYM IF  
5 Fadi Farag MACC-Martial Arts Combat Club  
5 Sayaan Ahmad Fightzone IF      

  -67 K1
1 Daniel Suran Fight Club Ängelholm  
2 Elias Bahmouch Stockholms Kickboxningsklubb  
3 Edris Khosravi Stockholms Kickboxningsklubb  
4 Kevin Kostic Fighter Centre IF        

-71 K1
1 Hubert Majewski Kungsbacka Fight Team IF  
2 Viktor Schiller Göteborg Muay Thai IF  
3 William Nurmela TKA Södertälje IF   
4 Noah Alic Göteborg Muay Thai IF  
5 Aryo Saliba Stockholms Kickboxningsklubb  
5 Abraham Ghebrehiwet Idrottsföreningen Vasa Pretorian        

-71 LK
1 Tobias Johansson Fight Club Ängelholm  
2 Christoffer Andersén Ironman Kickboxningsklubb Majorna        

-75 K1
1 Abraham Pettersson  Idrottsföreningen Vasa Pretorian  
2 Philip Thompson  Minami Budokai Klubb  
3 Tom Olsson ATF GYM IF  
4 Nemanja Novakovic Stockholms Kickboxningsklubb  
5 Daniel Diego Gustafsson Göteborg Muay Thai IF        

-81 K1
1 Arthur Balekelayi Idrottsföreningen Vasa Pretorian  
2 Carl Nyqvist Kungsbacka MMA Klubb  
3 Niklas Åman Göteborg Muay Thai IF  
4 Emil Näsman Stockholms Kickboxningsklubb        

+91 K1
1 Emil Stephansen Kungsbacka Fight Team IF  
2 Laurence Inzunza MACC-Martial Arts Combat Club  
3 Oliver Lundqvist MACC-Martial Arts Combat Club